» » Пам’яті Крикун Галини Федорівни

Пам’яті Крикун Галини Федорівни


1 січня на 86-му році після тяжкої хвороби пішла з життя Галина Федорівна Крикун.
Народилися Галина Федорівна Крикун 5 жовтня 1936 року в сім'ї службовця. Значна частина життя пройшла на Миколаївщині. Здобула освіту у Новобузькому педучилищі, Ізмаїльському педінституті, на фізико-математичному факультеті Миколаївського педагогічного інституту, у Вищій партійній школі при ЦК Компартії України у Києві, аспірантурі Херсонського сільгоспінституту.

Розпочала трудову діяльність завідувачкою сільської бібліотеки і продовжила як комсомольський працівник, учитель математики Першотравневої і Новобузької середньої школи №3.У 1969-1975 p.p. - завідувачка відділом пропаганди і агітації Новобузького і Очаківського РК України, 1976-1990 -секретар Очаківського райкому Компартії України. 1991 - 1994 p.p. - старший уповноважений Очаківського міськрайвідділу Миколаївського обласного філіалу Пенсійного Фонду України, згодом - спеціаліст міськвиконкому, завідувачка історико-культурним заповідником. У 1973-2015 роках депутат Очаківської районної і міської рад.
За великі досягнення нагороджена орденами «Знак Пошани» і «Княгині Ольги III ступеня», медаллю «За доблесну працю», ювілейними, Почесними медалями та присвоєно звання «Лауреат Фонду Миру». Також нагороджувалась відзнаками Миколаївської обласної ради і громадських організацій. Галина Федорівна - Почесний громадянин міста.
Крикун Г.Ф. вирішувала окремі питання будівництва шкіл в селах Парутине, Солончаки, Благодатне, Дмитрівка, Острівка, Чорноморка і сільських будинків культури, дитячого будинку, Очаківської ЗОНІ № 4 з естетичним нахилом, районної лікарні, міського стадіону, дитсадка № 7. Організувала проектно-архітектурне рішення і оформлення Палацу урочистих подій, музею мариністичного живопису ім. Р.Г. Судковського і створення його основного фонду, Дитячої художньої школи. Вона була активним учасником виготовлення та встановлення пам'ятників Шмідту, Сладкову, Чижикову, Ушакову, Головатому, Кутузову, Платову, Багратіону, Барклай де Толлі.
Постійну увагу Галина Федорівна приділяла питанням розвитку курортної оздоровчої зони та екскурсійно-туристичного забезпечення, археологічних досліджень, вшануванню передовиків виробництва, роботі громадських організації і формувань.
Вона підготувала матеріал щодо внесення Очакова до Постанови Кабінету Міністрів України «Про перелік міст з цінною історичною спадщиною» і входження до відповідного Списку ЮНЕСКО. Брала участь в написанні другого видання «Історія міст і сіл України. Миколаївська область», «Географічна енциклопедія України», надрукувала серію матеріалів «Загадкова Очаківщина». Вивчала творчу спадщину художників: Судковського, Ждахи, Татаренка, Зебека; письменників: Сергєєва, Строковського, Копштейна, Кушка, Єфремова, Куліченко, Глушка, державних діячів: Бош, Генкіна, Пакіна. Для літературної вітальні зібрала 350 книг з автографами письменників України, Росії, Білорусі, Литви.
Крикун Галина Федорівна - відомий краєзнавець Очакова, написала цілу серію книг під одним єдиним заголовком: «Золоті імена».
У 2020 році закінчила роботу над документально-художнім виданням, 14-ою книгою із серії «Золоті імена» - «Художник Ждаха Амвросій Андрійович в історії Очакова і землі Очаківської».
До останнього дня Галина Федорівна Крикун продовжувала плідно працювати над збором матеріалу для енциклопедичного видання «Достопам'ятні імена історії землі Очаківської. Кінець ХУШ-початок XXI ст. Енциклопедія краєзнавства. Персонали, портрети...». Це копітка, багаторічна робота, автор мріяла про це краєзнавче видання.
Галина Федорівна ніколи не поверталася назад. Вона лише зупинялася і озиралася, щоб переконатися, що саме тією дорогою йде вперед. Мабуть, тому і подарувала їй Доля довголіття.

Висловлюємо щире співчуття рідним та близьким з приводу тяжкої втрати...
Очаківська міська рада, виконавчий комітет
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Сайт Очаковского района. Наш E-mail: ov@newsmk.info

 

Использование материалов сайта возможно только с указанием нашего сайта как первоисточник!