» » 05 жовтня свій 85 річний ювілейний День народження святкує чудова жінка - Крикун Галина Федорівна – ВІТАЄМО!

05 жовтня свій 85 річний ювілейний День народження святкує чудова жінка - Крикун Галина Федорівна – ВІТАЄМО!В день ювілею урочистий
Вітання щирі шле громада Вам!

Бо рік у рік, хоч плинув час,
І ніс в життя чи малі зміни,
Ви завжди надихали нас
На творчу працю неодмінно.

І нерозв’язаних задач
Для Вас немов не існувало,

Чарівна жінка і діяч
У Вас так поєднались вдало.
Так будьте й далі у житті,
У неперервнім творчім злеті!
Хай час, невпинно що летить,
Несе роки щасливі й здоров’я в повній мірі!


Ще рік тому зустріти цю жінку у центрі міста Очакова можна було щодня. В міськвиконкомі, школах, бібліотеці, музеях, редакціях газет…
Її неодмінним атрибутом були авторучка і блокнот, а той ноутбук, замість дамської сумочки – повний різної документації.
Під час зустрічі ніколи ніяких скарг на людей, на погоду, на владу. Навіть на стан здоров’я. Завжди з посмішкою, завжди готова до розмови, а то й дискусії на різні теми. Вона з тих, хто завжди поспішає робити добро.
Одягнена охайно і модно, під стать своїм рокам. Мова йде про Галину Федорівну Крикун.
Народилися Галина Федорівна Крикун 5 жовтня 1936 року в сім’ї службовця. Значна частина життя пройшла на Миколаївщині.
Освіта: Новобузьке педучилище, Ізмаїльський педінститут, фізико-математичний факультет Миколаївського педагогічного інституту, Вища партійна школа при ЦК Компартії України в Києві, аспірантура Херсонського сільгоспінституту.
Трудова діяльність: завідувачка сільською бібліотекою, комсомольський працівник, учитель математики Першотравневої і Новобузької середньої школи №3. У 1969-1975 завідувач відділом пропаганди і агітації Новобузького і Очаківського РК України, 1976-1990 секретар Очаківського райкому Компартії України. Член виборних партійних органів. Лютий 1991 - серпень 1994 старший уповноважений Очаківського міськрайвідділу Миколаївського обласного філіалу Пенсійного Фонду України, затим спеціаліст міськвиконкому, завідувачка історико-культурним заповідником. У 1973-2015 депутат Очаківської районної і міської рад.
Нагороди: ордени «Знак Пошани» (1977) і «Княгині Ольги III ступеня» (2012), медалі «За доблесну працю» (1970), ювілейні, Почесна медаль та лауреат Фонду Миру, відзнаки Миколаївської обласної ради і громадських організацій. Почесний громадянин міста.
Захоплення: філософія, атомна фізика, історія, живопис, краєзнавство, творчі та історичні персоналії і т.д., меж її захоплення немає.
Вирішувала окремі питання будівництва шкіл в селах Парутине, Солончаки, Благодатне, Дмитрівка, Острівка, Чорноморка і сільських будинків культури, дитячого будинку, Очаківської ЗОШ № 4 з естетичним ухилом, районної лікарні, міського стадіону, дитсадка № 7. Організувала проектно-архітектурне рішення і оформлення Палацу урочистих подій, музею мариністичного живопису Р.Г. Судковського і створення його основного фонду, дитячої художньої школи. Учасник виготовлення та встановлення пам'ятників П.П.Шмідту, І.Д.Сладкову, М.І.Чижикову, Ф.Ф.Ушакову, А.А.Головатому, М.І.Кутузову, М.І.Платову, П.І.Багратіону, М.Б.Барклай де Толлі, доставки і встановлення пам'яток озброєння ВМФ в роки Великої Вітчизняної війни. Виконуючи Постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 1984 і 1988, вела пошуки, готувала документи і експонати для створення музею-меморіалу героїчним захисникам Очакова в 1941, його експозиційний план. Учасник архітектурного рішення музею природи та бібліотеки при реконструкції будівлі РАПіТ (не реалізовано).
Постійну увагу приділяла питанням соціалістичного змагання, розвитку курортної оздоровчої зони та екскурсійно-туристичного забезпечення, археологічних досліджень, вшануванням передовиків виробництва і вільного часу молоді, роботи громадських організації і формувань. Автор однієї з перших на Україні «Комплексної програми соціально-культурного розвитку сіл Очаківського району на 1980-1985 р.р. та на період до 1990 року». Ініціатор комплексного підходу в системі виховних заходів, зустрічей з відомими політичними і державними діячами, творчою інтелігенцією, передовиками виробництва. Організатор святкових концертів і звітів художньої самодіяльності, виставок і професійних свят вчителів, медичних працівників, рибаків, будівельників, механізаторів, тваринників, виноградарів, також мітингів, концертів, конкурсів, оглядів, мітингів, спортивних змагань, молодіжних заходів.
Підготувала матеріал щодо внесення Очакова до Постанови Кабінету Міністрів України «Про перелік міст з цінною історичною спадщиною» за №878 від 25 липня 2001 і входження до відповідного Списку ЮНЕСКО. Брала участь в написанні другого видання: «Історія міст і сіл України. Миколаївська область», «Географічна енциклопедія України», надрукувала серію матеріалів «Загадкова Очаківщина». Вивчала творчу спадщину художників Р.Г.Судковського, А.А.Ждахи, О.О.Татаренко, В.Є.Зебека, письменників Сергєєва, Строковського, Копштейна, Кушко, Єфремова, Куліченко, Глушко, державних діячів Бош, Генкіна, Пакіна. Для літературної вітальні зібрала 350 книг з автографами письменників України, Росії, Білорусії, Литви. Досліджувала біографії полководців російсько-турецьких, громадянської та Великої Вітчизняної воєн, гетьманів і козацьких кошових, подвиги яких пов'язані з історією Очаківського краю. Захистила від руйнування і приймала участь у відновленні в іншому будинку Очаківського військово-історичного музею ім. О.В. Суворова.
Приймала Міжнародні і Всесоюзні делегації: наукова експедиція ЮНЕСКО (історико-археологічний заповідник «Ольвія»), письменники Москви – трудівникам Миколаївщини, письменники-фантасти, письменники Білорусії, кінематографісти Молдавії, ВМФ Румунії (Морські сусіди - надійні друзі), творчі колективи (таланти Ставропілля в подарунок очаківцям), семінари молодих художників України (марини Причорномор'я) і секретарів райкомів партії південно-західного регіону України (табір праці і відпочинку для старшокласників, с. Солончаки), збори ветеранів 2-ої Новоросійської бригади торпедних катерів, делегації Миколаївського, Бахчисарайського і Березанського районів для укладення договорів і підведення підсумків соцзмагання, навчань з цивільної оборони. За підготовленим сценарієм знято кінофільм «Очаківська кінноспортивна школа та її головний тренер, Заслужений тренер СРСР А.Л.Зозуля». Учасник зйомки фільму «Перший адмірал США Джон Поль Джонс і перемоги російського флоту на Дніпро-Бузькому лимані в липні 1788» для телебачення Нью-Йорка і музею у Вашингтоні.
Про різні напрямки її роботи писали журнали: «Огонёк», «Техника молодежи», «Робоче-крестьянский корреспондент», газети «Правда», «Литературнная Россия», «Правда України», «Радянська Україна», «Південна правда», «Радянське Прибужжя», «Скіф», академічні видання «Жінки України» і «Державні нагороди України. Кавалери та лауреати. Ювілейне видання. Частина друга».
Учасник телепередач про трудові успіхи і соціально-культурне життя колективів колгоспів, радгоспів, промисловості, охорони здоров’я, будівництва, освіти Очаківщини. Про проблеми курортно-оздоровчого та туристично-екскурсійного розвитку міста в різні роки знято кілька телепередач.
Крикун Галина Федорівна – почесний громадянин і краєзнавець Очакова, написала цілу серію книг під одним єдиним заголовком «Золоті імена», це відома письменниця Миколаївщини, вона знавець історії нашого краю. Всі її книги – це унікальні літературно-історичні твори:
Вийшли друком книги історичної тематики: «Золоті імена на ниві освіти», «Старожитності землі Очаківської на ниві історії», «Алектор - Очаків. Легенди і факти про заснування міста і його перших жителів», «Острів Первомайський. Історія і легенди», фотоальбоми «Очаків - морські ворота Дніпра і Південного Бугу. Фотомарини», «2600 років. Пам'ятники, раритети, історичні місця Очакова». В серії «Золоті імена» вийшли: «Олександр Васильович Суворов в історії Очакова і землі Очаківської», «Ясновельможний князь Потьомкін-Таврійський Г.О. в історії Очакова і землі Очаківської», «Генералісимус О.В. Суворов. Перемога у Кінбурна», а також книги «Історичне місто Очаків», «Очаківська школа № 1- найдобріша, найперша…».
Випущено буклети, календарі, листівки, вимпел «Топоніми Очакова», плакат до 35-річчя БПК «Очаків». Для «Енциклопедії сучасної України» підготувала понад 40 матеріалів.
У 2020 році закінчила роботу над документально-художнім виданням, 14-ою книгою із серії «Золоті імена» - «Художник Ждаха Амвросій Андрійович в історії Очакова і землі Очаківської».
І сьогодні Галина Федорівна Крикун продовжує плідно працювати над збором матеріалу для енциклопедичного видання «Достопам'ятні імена історії землі Очаківської. Кінець XVIII-початок XXI ст. Енциклопедія краєзнавства. Персоналії, портрети…». Це кропітка, багаторічна робота, автор мріє про це краєзнавче видання.
Галина Федорівна ніколи не верталася назад. Вона лише зупинялася і озиралася, щоб переконатися, що саме тією дорогою йде вперед. Мабуть, тому і подарувала їй Доля довголіття.

Комменатрии заблокированы администрацией издания

Сайт Очаковского района. Наш E-mail: ov@newsmk.info

 

Использование материалов сайта возможно только с указанием нашего сайта как первоисточник!